همه چیز
 
 
برای خواندن مقاله روی ادامه مطلب  کلیک نمایید با تشکر ویندوز ویستا یک سیستم عامل آزاد در تغییرات متعددی که توسط مایکروسافت برای استفاده در رایانه های شخصی ، از جمله خانه و کسب و کار کامپیوترهای رومیزی ، لپ تاپ ، رایانه های شخصی قرص ، و رسانه های رایانه های شخصی مرکز توسعه است. قبل از اعلام آن در تاریخ 22 ژوئیه 2005 ، ویندوز ویستا با کدنام آن "گاو شاخ دراز" شناخته شده بود. توسعه در تاریخ 8 نوامبر 2006 به پایان رسید و بیش از سه ماه آن را در مراحل سخت افزار کامپیوتر و تولید کنندگان نرم افزار ، مشتریان کسب و کار و کانال های خرده فروشی منتشر شد. در تاریخ 30 ژانویه 2007 آن را در سراسر جهان منتشر شد و برای خرید و دانلود از وب سایت مایکروسافت در دسترس ساخته شده بود. انتشار ویندوز ویستا بیش از پنج سال پس از معرفی از سلف خود ، ویندوز XP ، طولانی ترین فاصله زمانی بین نسخه های پی در پی از مایکروسافت ویندوز سیستم عامل رومیزی آمد. توسط ویندوز 7 ، که در تاریخ 22 ژوئیه 2009 به تولید منتشر شد و در سراسر جهان برای خرده فروشی در اکتبر 22 ، 2009 منتشر شد ، موفق بود.
ویندوز ویستا شامل بسیاری از تغییرات و ویژگی های جدید ، از جمله به روز شده رابط کاربری گرافیکی و سبک بصری لقب Aero را دوباره طراحی تابع جستجو ، ابزار چند رسانه ای از جمله ویندوز دی وی دی ساز ، و دوباره طراحی شبکه ، صوتی ، چاپ ، و نمایش زیر سیستم است. ویندوز ویستا با هدف به افزایش سطح ارتباط بین دستگاه در شبکه خانگی با استفاده از نظیر به نظیر فن آوری به ساده فایل های به اشتراک گذاری و رسانه های بین کامپیوتر ها و دستگاه های. ویندوز ویستا شامل نسخه 3.0 از چهارچوب دات نت ، اجازه می دهد توسعه دهندگان نرم افزار برای نوشتن برنامه های کاربردی های بدون API های سنتی ویندوز.
اصلی مایکروسافت هدف اعلام شده با ویندوز ویستا به منظور بهبود وضعیت امنیت در انتقاد system.One عامل ویندوز مشترک از ویندوز ایکس پی و اسلاف آن معمولا سوء استفاده از آسیب پذیری های امنیتی و حساسیت آنها به طور کلی به نرم افزارهای مخرب ، ویروس ها و سرریزهای بافر بود. در پرتو این امر ، بیل گیتس ، رئیس هیئت مدیره مایکروسافت اعلام کرد در اوایل سال 2002 یک شرکت گسترده "ابتکار رایانه قابل اعتماد" که با هدف به عنوان سمبل امنیت را به هر جنبه ای از توسعه نرم افزار در شرکت. مایکروسافت اعلام کرد که آن را اولویت بندی بهبود امنیت ویندوز XP و ویندوز سرور 2003 در بالا به پایان رساندن ویندوز ویستا ، در نتیجه به تاخیر انداخته و تکمیل آن است.
در حالی که این ویژگی های جدید و بهبود های امنیتی به دست آورد بررسی مثبت ، ویندوز ویستا نیز بوده است هدف نقد و مطبوعات منفی قرار گرفته است. انتقاد از ویندوز ویستا تا به سیستم مورد نیاز آن بالا ، لیسانس خود را محدود ، گنجاندن تعدادی از فن آوری های جدید دیجیتال مدیریت حقوق به منظور محدود کردن از کپی کردن در رسانه های حفاظت دیجیتال ، عدم سازگاری با بعضی از سخت افزار قبل از ویندوز ویستا و نرم افزار را هدف قرار ، و تعدادی از اجازه دهید برای کنترل حساب کاربری است. به عنوان نتیجه از مسائل از این و سایر ، ویندوز ویستا تصویب اولیه و میزان رضایت کمتر از ویندوز ایکس پی دیده بود. [9] با این حال ، با کاربران اینترنت برآورد شده 330 میلیون تا ژانویه 2009 ، آن را اعلام شده بود که استفاده از ویندوز ویستا مایکروسافت پیشی گرفته بود قبل از راه اندازی دو سال انتظارات از دستیابی به 200 میلیون کاربر. در انتشار ویندوز 7 (اکتبر 2009) ، ویندوز ویستا (حدود 400 میلیون کاربران اینترنت) دوم به طور گسترده استفاده می شود سیستم عامل بر روی اینترنت با حدود 18.6 درصد سهم بازار ، به طور گسترده استفاده می شود که ویندوز XP با حدود 63.3 ٪ از سهم بازار است. همانطور که ماه مه 2010 ، سهم بازار ویندوز ویستا دامنه برآورد شده از 15.26 ٪ به 26.04 ٪. همانطور که از اکتبر 2011 سهم بازار ویندوز ویستا ، 11.18 ٪ است.
مایکروسافت کار بر روی ویندوز ویستا ، در آن زمان توسط گاو شاخ دراز موسوم به آن شناخته می شود ، در ماه مه سال 2001 آغاز شد ، پنج ماه قبل از انتشار ویندوز XP. در ابتدا انتظار می رفت به کشتی در بعضی از مواقع در اواخر سال 2003 به عنوان یک گام کوچک بین ویندوز XP و Blackcomb که به آینده شرکت عمده سیستم عامل های آزاد برنامه ریزی شده بود. به تدریج ، "گاو شاخ دراز" جذب بسیاری از ویژگی های مهم جدید و فن آوری های میله میله برای Blackcomb ، و در نتیجه تاریخ عرضه شدن چند بار به عقب رانده است. بسیاری از توسعه دهندگان مایکروسافت نیز دوباره وظیفه برای ساخت به روز رسانی به ویندوز XP و ویندوز سرور 2003 به منظور تقویت امنیت است. در مواجهه با تاخیر در حال انجام و نگرانی در مورد خزش ویژگی ، مایکروسافت اعلام کرد در تاریخ 27 اوت 2004 ، که آن برنامه های خود تجدید نظر کرده بود. گاو شاخ دراز اصلی ، بر اساس ویندوز کد منبع XP ، ، گیریم و توسعه گاو شاخ دراز است آغاز شده نو ، ساخت در ویندوز سرور 2003 سرویس پک 1 کدهای ، و دوباره ، ترکیب تنها ویژگی که می توان برای آزادی عامل سیستم واقعی در نظر گرفته شده است. برخی از ویژگی های قبلا اعلام شده به عنوان WinFS در ، و یا حذف شده بود به تعویق افتاد ، و روش توسعه نرم افزار جدید به نام چرخه توسعه امنیت در تلاش برای مقابله با نگرانی با امنیت کدهای ویندوز است که برنامه نویسی در C ، C + + و مجمع گنجانیده شده بود.
پس از لانگهورن ویندوز ویستا را در جولای سال 2005 نامگذاری شد ، بی سابقه ای برنامه آزمون بتا شروع شد که شامل صدها هزار نفر از داوطلبان و شرکت. در سپتامبر همان سال ، مایکروسافت شروع به آزاد پریمیر لیگ در انگلستان (CTP) جامعه فن آوری به طور منظم به آزمایشکنندگان بتا است. اولین بار از این در سال 2005 کنفرانس توسعه دهندگان مایکروسافت حرفه ای توزیع شده بود ، و سپس به آزمایشکنندگان بتا و مشترکین شبکه توسعهدهنده مایکروسافت منتشر شد. می سازد که پس از بیشتر از ویژگی های برنامه ریزی شده برای محصول نهایی و همچنین تعدادی از تغییرات به رابط کاربری ، تا حد زیادی بر اساس بازخورد از آزمایشکنندگان بتا گنجانیده شده است. ویندوز ویستا امکانات کامل با انتشار CTP "فوریه" ، منتشر شد در تاریخ 22 فوریه 2006 تلقی می شد ، و بسیاری از باقی مانده از کار بین که ساخت و انتشار نهایی محصول با تمرکز بر ثبات ، عملکرد ، برنامه و راننده سازگاری ، و مستندات است. بتا 2 ، که در اواخر ماه مه منتشر شد ، ساخت اولین ساخته شده در دسترس عموم مردم از طریق مشتری پیشنمایش مایکروسافت برنامه بود. با بیش از پنج میلیون نفر دانلود شده بود. دو نامزد پس از انتشار در ماه های سپتامبر و اکتبر ، که هر دو در دسترس تعداد زیادی از کاربران ساخته شده بودند.

در حالی که مایکروسافت در ابتدا امیدوار بود که نسخه های مصرف کننده از سیستم عامل در سراسر جهان در دسترس در زمان برای کریسمس سال 2006 ، آن را در ماه مارس 2006 اعلام شد که تاریخ انتشار به ژانویه 2007 تحت فشار قرار دادند ، به منظور ارائه شرکت و سخت افزار و شرکت های نرم افزاری که مایکروسافت بستگی دارد برای ارائه دستگاه رانندگان زمان اضافی برای آماده سازی. توسعه ویندوز ویستا به پایان رسید ، هنگامی که مایکروسافت اعلام کرد که آن را در تاریخ 8 نوامبر 2006 نهایی شده بود.
کاربر نهایی
ویندوز اکسپلورر در ویندوز ویستا
Aero در ویندوز : رابط کاربر گرافیکی جدید با نام ویندوز Aero را ، که جیم Allchin گفته مخفف کلمات اصیل ، پر انرژی ، بازتابنده ، و باز مایکروسافت برای رابط کاربری جدید را به تمیزتر و بیشتر زیبا و خشنود نسبت به کسانی که از ویندوز قبلی ارسال شده در نظر گرفته است. نسخه ، شامل شفافیت جدید ، تصویری زنده ، آیکون های زنده و انیمیشن ، بنابراین ارائه یک سطح جدید از آب نبات چشم. کاربران لپ تاپ گزارش ، با این حال ، که قادر می سازد Aero را کوتاه عمر باتری است.
پوسته ویندوز : پوسته جدید ویندوز به طور قابل توجهی متفاوت از پوسته در ویندوز XP ، ارائه یک سری جدید از سازمان ، ناوبری ، و قابلیت جستجو. پنجره سمت وظیفه ویندوز اکسپلورر حذف شده است ، یکپارچه سازی گزینه های وظیفه مربوط به نوار ابزار. "لینک های مورد علاقه" پنجره اضافه شده است ، قادر می سازد تنها با یک کلیک دسترسی به دایرکتوری ها مشترک است. در نوار آدرس با یک سیستم ناوبری خرده نان جایگزین شده است. پنجره پیش نمایش اجازه می دهد تا به کاربران برای دیدن ریز عکسها به فایل های مختلف و نمایش محتویات اسناد است. سمت جزئیات اطلاعاتی مانند اندازه و نوع فایل را نشان می دهد ، و اجازه می دهد تا به مشاهده و ویرایش در فرمت های فایل پشتیبانی از تگ های جاسازی شده است. منوی شروع تغییر کرده است نیز آن دیگر با استفاده از جعبه همیشه در حال گسترش در هنگام مرور از طریق برنامه. کلمه "شروع" به خودی خود به نفع مروارید آبی ویندوز حذف شده است.
جستجو از طریق مسنجر (همچنین به عنوان جستجو همانطور که شما نوع شناخته می شود) : ویندوز ویستا ویژگی های شیوه جدیدی را برای جستجو جستجو نامیده می شود از طریق مسنجر ، است که به طور قابل توجهی سریع تر و بیشتر در عمق (مبتنی بر محتوا) از جستجوی ویژگی های موجود در هر یک از نسخه های قبلی ویندوز.
نوار کناری ویندوز : پانل شفاف لنگر به سمت از صفحه نمایش که در آن کاربر می تواند تبادل نظر های رومیزی ، که اپلتها کوچک طراحی شده برای هدف های تخصصی (از جمله نمایش آب و هوا و یا ورزش نمرات) قرار. تبادل نظر همچنین می تواند بر روی بخش های دیگر از دسکتاپ قرار می گیرد.
ویندوز اینترنت اکسپلورر 7 : رابط کاربر جدید ، از Tabbed Browsing ، RSS ، یک جعبه جستجو ، چاپ بهتر ، زوم صفحه ، زبانهها سریع (ریز عکسها از همه زبانه ها باز) ، فیلتر ضد فیشینگ ، تعدادی از ویژگی های امنیتی حفاظت از جدید ، نام دامنه های بین المللی پشتیبانی (IDN) و بهبود پشتیبانی از استانداردهای وب. IE7 در ویندوز ویستا اجرا می شود در انزوا از برنامه های کاربردی دیگر در سیستم عامل (حالت محافظت شده) ؛ سوء استفاده و نرم افزار های مخرب از نوشتن به هر مکان فراتر از فایل های موقت اینترنت بدون رضایت صریح کاربر محدود شده است.
ویندوز مدیا پلیر 11
ویندوز مدیا پلیر 11 ، عمده از برنامه مایکروسافت وصله پینه کردن برای پخش و سازماندهی موسیقی و ویدئو است. ویژگی های جدید در این نسخه شامل کلمه wheeling (جستجوی افزایشی یا "جستجو همانطور که شما نوع") ، یک GUI جدید برای کتابخانه رسانه ای ، نمایش عکس و سازمان ، قابلیت به اشتراک گذاری کتابخانه های موسیقی را بر روی یک شبکه با ماشین های دیگر ویندوز ویستا ، ایکس باکس 360 یکپارچه سازی و پشتیبانی برای Extenders در مرکز رسانه ای دیگر.
پشتیبان گیری و بازگرداندن مرکز شامل : تهیه پشتیبان و بازیابی برنامه ای است که به کاربران توانایی به برنامه پشتیبان گیری دوره ای از فایل ها را روی کامپیوتر خود ، و نیز بازیابی از پشتیبان گیری قبلی. پشتیبان گیری افزایشی هستند ، ذخیره سازی تنها تغییرات در هر زمان ، به حداقل رساندن استفاده از دیسک. همچنین ویژگی های پشتیبان گیری کامل PC (فقط در نهایی ، کسب و کار ، و نسخه های سازمانی) که پشت یک کامپیوتر کل به عنوان یک تصویر بر روی یک دیسک سخت و یا دی وی دی. پشتیبان گیری کامپیوتر کامل می تواند به طور خودکار راه اندازی دستگاه را بر روی سخت افزار جدید و یا هارد دیسک در صورت هر گونه خرابی سخت افزار را بازسازی می کند. بازگرداندن PC کامل را می توان از درون ویندوز ویستا و یا از سی دی نصب ویندوز ویستا در این رویداد PC آنقدر فاسد است که نمی تواند راه اندازی به طور معمول از روی دیسک سخت را آغاز کردند.
ویندوز ایمیل : جایگزینی برای Outlook Express را که شامل یک فروشگاه های ایمیل جدید است که باعث بهبود ثبات ، و ویژگی های جستجو یکپارچه از طریق مسنجر. این فیلتر فیشینگ مانند IE7 و فیلتر کردن ایمیل های ناخواسته بزرگترین است که از طریق به روز رسانی به طور منظم از طریق Windows Update افزایش یافته است.
ویندوز تقویم یک تقویم جدید و نرم افزار وظیفه است.
ویندوز گالری عکس ، عکس و فیلم نرم افزار مدیریت کتابخانه است. این می تواند از دوربین های دیجیتال ، برچسب و نرخ آیتم های فردی ، تنظیم رنگ و قرار گرفتن در معرض واردات ، ایجاد و نمایش اسلاید (با تابه و اثرات محو شدن) و رایت اسلاید به DVD.
ساز ویندوز DVD ، برنامه همراه به فیلم ساز ویندوز فراهم می کند که توانایی ایجاد دی وی دی های ویدئویی را بر اساس محتوای یک کاربر است. کاربران می توانند یک دی وی دی با اثرات حرکت عنوان ، منو ، ویدئو ، موسیقی متن ، پان و زوم بر روی عکس و یا اسلاید را طراحی کنند.
ویندوز Media Center است که قبلا منحصرا در نسخه جداگانه ای از ویندوز XP ، به نام ویندوز XP Media Center Edition استفاده همراه شده است را به نگارش Home Premium و نسخه نهایی ویندوز ویستا گنجانیده شده است.
بازی و بازی اکسپلورر : بازی گنجانده شده با ویندوز به نمایش گذاشتن گرافیکی قابلیت های ویستا اصلاح شده اند. بازی های جدید تیتان شطرنج (بازی شطرنج 3D) ، فال ماهجونگ تیتان (3D بازی فال ماهجونگ) و محل Purble (کوچک مجموعه ای از بازی ها ، جهت کودکان زیر شامل : یک بازی منطبق ، بازی کیک - خالق ، و لباس بازی پازل). بازی های جدید پوشه اکسپلورر ویژه حاوی میانبر ها و اطلاعات را به همه بازی ها را بر روی کامپیوتر کاربر است.
ویندوز تحرک مرکز.
مرکز تحرک ویندوز کنترل پنل است که centralizes مرتبط ترین اطلاعات مربوط به محاسبات تلفن همراه (روشنایی ، صدا ، میزان مصرف باتری / قدرت انتخاب طرح ، شبکه های بی سیم ، جهت گیری روی صفحه نمایش ، تنظیمات ارائه ، و غیره) است.
فضای جلسه ویندوز NetMeeting به جایگزین است. کاربران می توانند برنامه های کاربردی (یا دسکتاپ کل آنها) را با کاربران دیگر در شبکه محلی و یا بر روی اینترنت با استفاده از فن آوری های نظیر به نظیر (نسخه های بالاتر از پایه شروع و صفحه اصلی می تواند استفاده از قابلیت های میزبانی ، نویسنده و خانه نسخه پایه محدود به پیوستن به "حالت تنها)
سایه کپی به طور خودکار روزانه ایجاد نسخه پشتیبان از فایل ها و پوشه ها است. کاربران همچنین می توانند "کپی سایه" با تنظیم نقطه را به سیستم حفاظت با استفاده از سیستم حفاظت از تب در کنترل پانل سیستم ایجاد کنید. کاربر می تواند چندین نسخه از یک فایل را در سراسر سابقه محدود ارائه شده و اجازه داده شود برای بازگرداندن ، حذف و یا کپی آن نسخه. این قابلیت در دسترس است تنها در کسب و کار ، سازمانی ، و نسخه نهایی ویندوز ویستا و از ویندوز سرور 2003 به ارث برده است.
به روز رسانی ویندوز با نهایی ویندوز اضافی
بروز رسانی ویندوز : نرم افزار و به روز رسانی های امنیتی شده اند ساده ، در حال حاضر صرفا از طریق کنترل پنل به جای به عنوان یک برنامه تحت وب عملیاتی است. ویندوز ایمیل هرزنامه فیلتر و تعاریف مدافع ویندوز به صورت خودکار از طریق Windows Update به روز شده است. کاربرانی که به تنظیمات توصیه شده برای به روز رسانی خودکار را انتخاب کنید آخرین درایورهای نصب شده و در دسترس زمانی که آنها یک ابزار جدید اضافه شده است.
کنترل والدین : اجازه می دهد تا مدیران برای کنترل وب سایت ها ، برنامه ها و بازی های هر کاربر محدود می توانید استفاده کنید و نصب کنید. این قابلیت در کسب و کار و یا سازمانی نسخه از ویستا گنجانده شده است.
موضوع فرعی ویندوز : به شما این امکان را می دهد صفحه نمایش کمکی بر روی لپ تاپ های جدیدتر و یا دستگاه های Windows Mobile در پشتیبانی از. به منظور استفاده می شود برای نشان دادن اسباب بازی دستگاه در حالی که کامپیوتر را روشن یا خاموش.
تشخیص گفتار است را به ویندوز ویستا یکپارچه شده است. این ویژگی دوباره طراحی رابط کاربر و قابل تنظیم فرمان و کنترل دستورات می باشد. بر خلاف آفیس 2003 نسخه ، که فقط در آفیس و شده wordpad کار می کند ، تشخیص گفتار در ویندوز ویستا کار می کند برای هر برنامه در دسترس است. در حال حاضر علاوه بر این ، پشتیبانی از چندین زبان : انگلیسی و آمریکایی انگلیسی ، اسپانیایی ، فرانسوی ، آلمانی ، چینی (سنتی و ساده) و ژاپنی است.
فونت جدید ، از جمله چند که برای خواندن روی صفحه نمایش طراحی شده و بهبود یافته چینی (Yahei ، JhengHei) ، ژاپنی (Meiryo) و کره (Malgun) فونت. ClearType نیز افزایش یافته و به طور پیش فرض فعال است.
بهبود کنترل صوتی اجازه می دهد حجم گسترده سیستم و یا حجم از دستگاه های فردی صوتی و حتی برنامه های کاربردی فرد را به طور جداگانه کنترل می شود. ویژگی های جدید صوتی مثل اصلاح اتاق ، مدیریت باس ، بلندگو را پر کنید و مجازی سازی هدفون نیز گنجانیده شده است.
گزارش مشکلات و راه حل ، یک کنترل پنل است که اجازه می دهد تا کاربران را به مشاهده که قبلا ارسال مشکلات و هر گونه راه حل و یا اطلاعات اضافی که در دسترس است.
سیستم ویندوز ابزار ارزیابی یک ابزار استفاده می شود به عملکرد سیستم معیار است. نرم افزار از قبیل بازی ها می تواند این رتبه بندی و بازیابی و تغییر رفتار خود را در زمان اجرا به منظور بهبود عملکرد است. تست محک CPU ، RAM ، 2 - D و 3 - D شتاب دهنده گرافیکی ، حافظه گرافیک و فضای دیسک سخت.
ویندوز اضافی نهایی : Ultimate Edition را از ویندوز ویستا فراهم می کند ، از طریق بروز رسانی ویندوز ، دسترسی به برخی از ویژگی های اضافی. این مجموعه ای از بستههای زبان MUI اضافی ، تگزاس نگه 'EM (یک بازی پوکر) و مایکروسافت سرهم بندی کردن (یک بازی استراتژیک که در آن شخصیت ربات است) ، نسخه ویندوز و پیشرفت EFS که اجازه می دهد تا کاربران را به پشت کردن کلید رمزگذاری آنلاین خود را در دیجیتال قفسه ، و Dreamscene ویندوز را قادر می سازد که استفاده از فیلم ها در فرمت های MPEG و WMV به عنوان پس زمینه دسکتاپ. در آوریل 21 ، 2008 ، مایکروسافت در راه اندازی دو نهایی افزودنیهای پیشنهاد سه طرح جدید ویندوز صدا ، و محتوای یک بسته برای Dreamscene. بستههای مختلف مطلب DreamScene آزاد شده اند از نسخه نهایی از DreamScene منتشر شد.
قابلیت اطمینان و عملکرد نظارت شامل ابزار های مختلف برای فعالیت های پیکربندی و نظارت بر عملکرد سیستم و منابع CPU ، دیسک ، شبکه ، حافظه و دیگر منابع است. این عملیات بر روی فایل ها ، ارتباطات باز ، و غیره را نشان می دهد
مدیریت دیسک : مدیر دیسک منطقی در ویندوز ویستا پشتیبانی از کوچک شدن و گسترش حجم در پرواز است.
هر زمان به روز رسانی ویندوز : برنامه ای است که اجازه می دهد تا یک کاربر برای ارتقا کامپیوتر خود در حال اجرا ویندوز ویستا را به نسخه بالاتر. به عنوان مثال ، یک کامپیوتر در حال اجرا ویندوز ویستا صفحه اصلی اساسی را می توان به نگارش Home Premium و یا بهتر ارتقا داده است. مزایای استفاده از هر زمان به روز رسانی هستند که برنامه ها و داده ها ، پاک نخواهد شد ، آن را فقط نصب ویژگی های اضافی از ویرایش شما در حال ارتقاء به ، و قیمت کمتر به روز رسانی از به جای نصب ویندوز شما با چاپ شما مایل به ارتقاداده شد.
ویندوز ویستا در نظر گرفته شده است به آزادی مبتنی بر تکنولوژی ، یک پایگاه برای ارائه به فن آوری های پیشرفته ، که بسیاری از آنها مربوط به آنها نمیدهد که چگونه توابع سیستم و در نتیجه به آسانی قابل مشاهده به کاربر. مثال بازسازی کامل از معماری های صوتی ، چاپ ، نمایش ، و زیر سیستم های شبکه ، هر چند نتایج حاصل از این کار به توسعه دهندگان نرم افزار قابل مشاهده هستند ، کاربران نهایی ، تنها به آنچه به نظر می رسد تغییرات تکاملی در رابط کاربر.
ویندوز ویستا شامل از فن آوری های مانند ReadyBoost و ReadyDrive که حافظه فلش سریع (واقع در درایو های USB و درایوهای هارد دیسک هیبرید) به منظور بهبود عملکرد سیستم با ذخیره برنامه های معمول استفاده می شود و داده ها را استخدام است. این خود را آشکار در بهبود عمر باتری در کامپیوترهای نوت بوک نیز ، از یک درایو ترکیبی را می تابیده شود زمانی که استفاده نمی کنید. یکی دیگر از فن آوری جدید به نام SuperFetch با بهره گیری از تکنیک یادگیری ماشین برای تجزیه و تحلیل الگوهای استفاده از اجازه می دهد تا ویندوز ویستا را به تصمیم گیری های هوشمند در مورد محتوا چه باید در حال حاضر در حافظه سیستم در هر زمان داده شده است. از آن استفاده می کند تقریبا همه رم اضافی به عنوان حافظه پنهان دیسک است. در رابطه با SuperFetch ، خودکار ساخته شده در ویندوز Defragmenter دیسک باعث می شود که کسانی که برنامه های کاربردی هستند استراتژیک بر روی دیسک سخت که در آن می توان آنها را در حافظه بسیار سریع با حداقل حرکت فیزیکی از دیسک سخت در خواندن و نوشتن سر لود قرار.

به عنوان بخشی از طراحی مجدد معماری شبکه ، از IPv6 شده است به طور کامل به سیستم عامل به ثبت رسیده و تعدادی از بهبود عملکرد معرفی شده اند ، مانند پوسته پوسته شدن پنجره TCP. نسخه های قبلی ویندوز به طور معمول نیاز به شخص ثالث نرم افزار شبکه های بی سیم به درستی کار نکند ، اما این مورد با ویستا ، که شامل پشتیبانی از شبکه های بی سیم جامع تر است.
ویندوز ویستا برای گرافیک ، معرفی نمایش مدل جدید ویندوز راننده و یک تجدید نظر عمده به Direct3D به. مدل درایور جدید را تسهیل دسکتاپ مدیر پنجره فراهم می کند که دسکتاپ پاره شدن آزاد و جلوه های ویژه هستند که اساس Aero در ویندوز. 10 Direct3D به توسعه یافته در ارتباط با تولید کنندگان کارت گرافیک بزرگ ، یک معماری جدید با پشتیبانی از سایه زن پیشرفته تر است ، و اجازه می دهد تا واحد پردازش گرافیکی به رندر صحنه های پیچیده تر را بدون کمک از CPU است. ویژگی های موازنه بار بهبود یافته بین CPU و GPU و همچنین بهینه سازی انتقال داده ها بین them.WDDM نیز فراهم می کند پخش ویدئو در محتوا است که رقابت دستگاه های الکترونیکی مصرف کننده معمولی است. این کار با ساخت آن آسان برای اتصال به مانیتور خارجی ، فراهم کردن برای پخش ویدئو HD محافظت و افزایش کیفیت پخش ویدئو کلی. برای اولین بار در ویندوز ، واحد پردازش گرافیکی (GPU) چند وظیفه ای امکان پذیر است ، قادر می سازد تا کاربران را به بیش از یک GPU - فشرده نرم افزار به طور همزمان اجرا است.
در هسته سیستم عامل ، بسیاری از پیشرفت های شده اند به مدیریت حافظه ، زمانبندی فرایند و زمانبندی I / O است. مدیر هیپ پیاده سازی ویژگی های اضافی مانند تمامیت چک کردن به منظور بهبود استحکام و دفاع در برابر سوء استفاده امنیتی سرریز بافر است ، هرچند که این در قیمت شکستن سازگاری با برخی از برنامه های میراث می آید. یک هسته مدیر معامله شده است اجرا را قادر می سازد که برنامه های کاربردی برای کار با فایل سیستم و رجیستری با استفاده از عملیات معامله اتمی است.
بهبود امنیت هدف طراحی اولیه برای ویندوز ویستا بود. مایکروسافت ابتکار محاسبات قابل اعتماد است ، که هدف آن بهبود اعتماد عمومی را در محصولات خود ، تا به حال اثر مستقیم بر روی توسعه آن است. این تلاش در تعدادی از ویژگی های امنیتی جدید و ایمنی منجر شده است.
یا User Account Control یا UAC است که شاید مهم ترین و از این تغییرات قابل مشاهده است. UAC یک فن آوری امنیتی که باعث می شود این امکان را برای کاربران به استفاده از کامپیوتر خود را با دسترسی های کمتر به طور پیش فرض ، به منظور متوقف کردن نرم افزارهای مخرب از ایجاد تغییرات غیر مجاز به سیستم است. این اغلب دشوار است در نسخه های قبلی ویندوز بود ، به عنوان قبلی "محدود" حساب کاربر ثابت بیش از حد محدود و ناسازگار با نسبت زیادی از نرم افزار نرم افزار ، و حتی برخی عملیات پایه مانند نگاه کردن به تقویم از طریق سینی آگاه شدن از طریق مانع است. در ویندوز ویستا ، وقتی که یک عمل انجام می شود که نیاز به حقوق اداری (مانند نصب / پاک نرم افزار و یا ایجاد تغییرات پیکربندی سیستم) ، به کاربر است که برای اولین بار نام مدیر و رمز عبور را برانگیخت ، در مواردی که در آن کاربر در حال حاضر یک مدیر ، کاربر هنوز وادار به اقدام ممتاز در انتظار تایید است. استفاده منظم از کامپیوتر مانند اجرای برنامه ها ، چاپ ، و یا گشت و گذار در اینترنت را آغاز کند UAC دهید. حساب کاربری کنترل می پرسد برای اعتبار در یک حالت رومیزی امن است ، که در آن کل صفحه نمایش است dimmed ، و فقط پنجره اجازه فعال و برجسته شده است. هدف این است که برای متوقف کردن برنامه های مخرب و گمراه کننده که کاربر از طریق تداخل با پنجره مجوز و تذکر به کاربر اهمیت اعلان.
تست شده توسط شرکت سیمانتک اثر از UAC را ثابت کرده است. سیمانتک مورد استفاده بیش از 2،000 نمونه مخرب فعال ، متشکل از درهای پشتی ها ، کی لاگر ها ، روت کیت ها ، mailers توده ، اسب های تروجان ، جاسوس افزارها ، ابزارهای تبلیغاتی مزاحم ، و انواع نمونه های دیگر. هر یک به طور پیش فرض نصب ویندوز ویستا درون یک حساب کاربری استاندارد اعدام شد. UAC به طور موثر به بیش از 50 درصد از هر تهدید مسدود ، به استثنای روت کیت ها. 5 درصد یا کمتر از نرم افزارهای مخرب که طفره رفت UAC را راه اندازی مجدد جان سالم به در بردند.
امنیتی جدید اینترنت اکسپلورر 7 و ویژگی های ایمنی شامل یک فیلتر فیشینگ ، IDN با قابلیت های ضد حقه بازی ، و یکپارچگی با سیستم گسترده کنترل والدین. برای امنیتی اضافه شده است ، کنترل های اکتیو ایکس به طور پیش فرض غیر فعال شده است. همچنین ، مرورگر Internet Explorer در حالت محافظت می شود ، که در عمل با مجوز پایین تر از کاربر و در انزوا از دیگر برنامه های کاربردی در سیستم عامل اجرا می شود آن را از دسترسی یا تغییر هر چیزی در کنار دایرکتوری فایلهای موقت اینترنت ، جلوگیری از عمل است. ضد جاسوس افزار محصول مایکروسافت ، ویندوز مدافع ، به ویندوز گنجانیده شده است ، فراهم کردن حفاظت در برابر بدافزارها و دیگر تهدیدات. تغییرات در تنظیمات پیکربندی سیستم های مختلف (مانند خودکار با شروع برنامه های کاربردی) مسدود می شوند مگر این که کاربر رضایت می دهد.
در حالی که نسخه های قبل از ویندوز در هر فایل رمزنگاری با استفاده از سیستم رمزگذاری فایل های پشتیبانی ، سازمانی و نسخه نهایی ویندوز ویستا عبارتند از : نسخه ویندوز درایو رمزگذاری که می تواند به حجم کل ، به ویژه حجم سیستم عامل محافظت. با این حال ، نسخه ویندوز نیاز به حدود یک پارتیشن 1.5 گیگابایت به طور دائم تکه تکه و شامل فایل های سیستم برای ویندوز برای بوت شدن است. در شرایط عادی ، تنها زمان است که این پارتیشن در دسترس است ، زمانی که کامپیوتر بوت شدن ، و یا وقتی بروز رسانی ویندوز است که تغییر فایل ها در این منطقه است که یک دلیل مشروع برای دسترسی به این بخش از درایو وجود دارد. منطقه می تواند یک مشکل امنیتی بالقوه ، به دلیل یک ویرایشگر هگزادسیمال (مانند dskprobe.exe) ، یا نرم افزار مخرب در حال اجرا با مدیر و / یا دسترسی سطح هسته قادر خواهد بود به نوشتن این "شبح پارتیشن" و اجازه می دهد که قطعه ای از مخرب نرم افزار به خطر بالقوه ای برای سیستم ، و یا غیر فعال کردن رمزنگاری. نسخه ویندوز می توانید در رابطه با مطمئن ماژول بستر های نرم افزاری (TPM) رمز (نسخه 1.2) در مادربرد کامپیوتر جاسازی شده ، و یا با یک کلید USB کار می کنند. با این حال ، به عنوان با فن آوری های رمزنگاری کامل دیسک دیگر ، نسخه ویندوز آسیب پذیر شده است به یک حمله بوت سرد ، به ویژه که در آن TPM است به عنوان یک حامی کلیدی را بدون PIN بوت اینکه مورد نیاز بیش از حد استفاده می شود.
امتیاز دیگر محدودیت تکنیک های مختلف نیز به ویندوز ویستا ساخته شده است. به عنوان مثال مفهوم "سطح یکپارچگی در فرآیندهای کاربر ، به موجب آن یک فرآیند را با تمامیت سطح پایین نمی تواند ارتباط برقرار کردن با فرآیندهای سطح یکپارچگی بالاتر و می تواند DLL تزریق به فرآیندهای سطح یکپارچگی بالاتر انجام شده است. محدودیت های امنیتی سرویس های ویندوز بیشتر ریز دانه ، به طوری که خدمات (به خصوص کسانی که به گوش دادن بر روی شبکه) ، هیچ توانایی برای تعامل با بخش هایی از سیستم عامل آنها لازم نیست. تکنیک های مبهم و تاریک کردن مانند آدرس تصادفی فضای صفحه بندی استفاده می شود برای افزایش میزان تلاش مورد نیاز از نرم افزارهای مخرب قبل از نفوذ موفقیت آمیز یک سیستم است. تمامیت کد تایید که باینری سیستم نشده کد مخرب دستکاری شده است.
به عنوان بخشی از طراحی مجدد پشته شبکه ، ویندوز فایروال شده است ، به روز رسانی با پشتیبانی جدید برای فیلتر کردن هر دو ورودی و خروجی ترافیک. قوانین فیلتر بسته پیشرفته می تواند ایجاد شده است که می توانند این دسترسیها را اعطا یا انکار ارتباطات به خدمات خاص.
نسخه های 64 بیتی از ویندوز ویستا نیاز است که تمام درایور های دستگاه دیجیتالی امضا شود ، به طوری که خالق راننده را می توان شناسایی شده است.
ویندوز ویستا دارای چهار سبک های بصری متمایز است.
ویندوز Aero را
برتر سبک بصری ویستا ، ویندوز Aero را ، در یک موتور ترکیب جدید میزکار به نام مدیریت پنجره دسکتاپ ساخته شده است. ویندوز Aero را معرفی پشتیبانی از گرافیک 3D (ویندوز فلیپ 3D) ، اثرات زجاجی (شیشه ای) ، تصویری زنده ، پنجره انیمیشن ، و سایر جلوه های بصری ، و برای جریان اصلی و بالا پایان کارت گرافیک در نظر گرفته شده شده است. برای فعال کردن این ویژگی ها ، محتویات هر پنجره باز در حافظه ویدئویی ذخیره می شود به منظور تسهیل پاره شدن بدون حرکت پنجره ها است. به این ترتیب ، ویندوز Aero در مورد نیاز به میزان قابل توجهی بالاتر سخت افزاری نسبت به پیشینیان خود دارد. است که حداقل نیاز برای 128 مگابایت حافظه گرافیکی ، بسته به وضوح استفاده می شود. Aero در ویندوز (از جمله ویندوز فلیپ 3D) در دوره های نویسنده و صفحه اصلی اساسی گنجانده شده است.
استاندارد ویندوز ویستا
این سبک یک تنوع از ویندوز Aero را بدون عوارض شیشه ای ، انیمیشن پنجره ، و دیگر افزودنیها Advanced اثرات گرافیکی مانند ویندوز فلیپ 3D است. مانند ویندوز Aero را ، از مدیر پنجره دسکتاپ استفاده می کند و به طور کلی مورد نیاز همان سخت افزار به عنوان ویندوز Aero را. این سبک بصری است صفحه اصلی اساسی با نسخه تنها به عنوان "ارزان" جایگزینی سبک Aero در ویندوز گنجانده شده است.
ویندوز ویستا پایه
این سبک تا به جنبه های که شبیه به ویندوز XP "لونا" سبک بصری علاوه بر این از انیمیشن های ظریف ، مانند کسانی که بر روی میله پیشرفت است. این مدیر پنجره دسکتاپ استخدام نیست ، به عنوان مثل ، شفافیت یا زجاجی ، انیمیشن پنجره ، ویندوز فلیپ 3D و یا هر یک از توابع ارائه شده توسط DWM قابلیت نیست. حالت اولیه نیاز به صفحه نمایش مدل جدید ویندوز راننده (WDDM) برای درایور صفحه نمایش نیست ، و مورد نیاز ویدیو کارت شبیه به ویندوز ایکس پی. برای رایانه های با کارت هایی که به اندازه کافی قدرتمند هستند برای حمایت از Aero در ویندوز نیست ، این حالت گرافیکی به طور پیش فرض است. قبل از سرویس پک 1 ، یک ماشین است که نتوانست اعتبار مزیت اصلی ویندوز نیز به طور پیش فرض به این سبک بصری.
ویندوز استاندارد
استاندارد ویندوز (یا ویندوز کلاسیک) سبک بصری شبیه به ویندوز 2000 و ویندوز مایکروسافت خط سرور های اختصاصی از سیستم عامل است. این مدیر پنجره دسکتاپ استفاده کنید ، می کند و نیاز به یک درایور WDDM. همانطور که با نسخه های قبلی ویندوز ، این سبک بصری پشتیبانی از طرح های رنگی ، که مجموعه ای از تنظیمات رنگ است. ویندوز ویستا شامل شش طرح های رنگ : چهار طرح های رنگی با کنتراست بالا و طرح های رنگی پیش فرض از ویندوز 95/Windows 98 (با عنوان "ویندوز کلاسیک") و ویندوز 2000/Windows ME (با عنوان "ویندوز استاندارد").


800 MHz     1 GHz1
512 MB     1 GB
DirectX 9.0 capable     DirectX 9.0 capable and WDDM 1.0 driver support
32 MB     128 MB
20 GB     40 GB
15 GB
DVD-ROM drive (Only to install from DVD-ROM media)
سرویس پک 1
ویندوز ویستا سرویس پک 1 (SP1) در تاریخ 4 فوریه 2008 منتشر شد و در کنار ویندوز سرور 2008 به شرکای OEM ، پنج ماه دوره آزمایشی بتا بود. از استقرار اولیه سرویس پک موجب تعدادی از ماشین آلات به طور مستمر راه اندازی مجدد ، ارائه ماشین های غیر قابل استفاده است. این باعث مایکروسافت به طور موقت تعلیق استقرار به صورت خودکار سرویس پک تا زمانی که مشکل حل و فصل شد. تاریخ انتشار همزمان دو سیستم عامل های منعکس ادغام دانه ایستگاه کاری و سرور به یک پایگاه کد واحد برای اولین بار از زمان ویندوز 2000. مشترکین MSDN قادر به دانلود SP1 در تاریخ 15 فوریه 2008 بودند. SP1 شد در دسترس کاربران فعلی ویندوز ویستا بر روی بروز رسانی ویندوز و مرکز دانلود در مارس 18 ، 2008 در ابتدا ، سرویس پک تنها پشتیبانی از 5 زبان -- انگلیسی ، فرانسوی ، اسپانیایی ، آلمانی و ژاپنی است. پشتیبانی از 31 زبان در تاریخ 14 آوریل 2008 منتشر شد.
whitepaper شده توسط مایکروسافت در نزدیکی پایان ماه اوت سال 2007 منتشر برشمرد دامنه و قصد از سرویس پک ، شناسایی سه حوزه عمده بهبود قابلیت اطمینان و عملکرد ، تجربه دولت ، و پشتیبانی از سخت افزار و استانداردهای جدیدتر.
یکی از حوزه توجه داشته باشید خاص عملکرد است. حوزه های بهبود عبارتند از عملیات کپی فایل ، خواب زمستانی ، ثبت دامنه ، تمام ماشین های ملحق ، تجزیه جاوا اسکریپت را در مرورگر اینترنت اکسپلورر ، شبکه در حال دیدن سایت به اشتراک گذاری فایل ، ویندوز اکسپلورر دست زدن به فایل ZIP ، ویندوز و دیسک Defragmenter می باشد. توانایی انتخاب درایو های فردی را به defragment نیز دوباره به راه افتادند.
سرویس پک 1 معرفی پشتیبانی از برخی از سخت افزار جدید و استانداردهای نرم افزار ، به ویژه سیستم فایل exFAT ، شبکه های بی سیم 802.11n را بدهند ، [81] از IPv6 بیش از اتصالات VPN و پروتکل سوکت تونل امن است.
بوت سیستم با استفاده از رابط فریمور توسعه پذیر بر روی سیستم های X64 نیز معرفی شد ، این ویژگی به حال در اصل برای انتشار اولیه از ویندوز ویستا میله میله ، اما با توجه به عدم وجود سخت افزار های سازگار در آن زمان به تعویق افتاد. بوت از یک پارتیشن GUID جدول مبتنی بر دیسک سخت بزرگتر از 2.19 TB پشتیبانی (X64 تنها)
دو بخش را دیده اند ، تغییر در SP1 که به عنوان نتیجه نگرانی از فروشندگان نرم افزار آمده است. یکی از این جستجوی دسکتاپ است ، کاربران قادر خواهند بود به تغییر پیش فرض دسکتاپ برنامه جستجو به یک ارائه شده توسط شخص ثالث به جای مایکروسافت برنامه جستجوی دسکتاپ است که همراه با ویندوز ویستا و برنامه های جستجوی دسکتاپ قادر خواهد بود به یکپارچه خود را در کراوات خدمات را به سیستم عامل. این تغییرات در بخشی از گوگل ، که نرم افزار گوگل دسکتاپ جستجو ناشی به شکایات آمده با حضور جستجوی دسکتاپ ویستا ساخته شده است در مانع شد. ، گوگل در ماه ژوئن سال 2007 ادعا کرد که تغییرات برای SP1 معرفی "گامی در مسیر درست هستند ، اما آنها باید بهبود یافته است بیشتر به مصرف کنندگان دسترسی بیشتری به ارائه دهندگان جستجوی دسکتاپ جایگزین" است. منطقه دیگر توجه داشته باشید ، مجموعه ای از API های جدید امنیتی که برای سود از نرم افزار آنتی ویروس است که در حال حاضر در عمل پشتیبانی نشده وصله هسته (نگاه کنید به حفاظت از پچ کرنل) متکی است.
بروز رسانی از DirectX 10 ، به نام DirectX 10.1 است ، [76] ویژگی های مشخص شده اند اجباری چند که قبلا اختیاری در Direct3D به سخت افزار 10 بودند. کارت های گرافیکی مورد نیاز خواهد بود برای پشتیبانی از DirectX 10.1 است. SP1 شامل یک هسته (6001.18000) که منطبق بر نسخه حمل با ویندوز سرور 2008 است.
کنسول Group Policy Management (GPMC) توسط گروه ویرایشگر سیاست شیء جایگزین شد. دانلود به روز شده کنسول گروه خط مشی مدیریت به زودی پس از سرویس پک منتشر شد.
SP1 را قادر می سازد حمایت برای hotpatching ، فن آوری راه اندازی مجدد کاهش سرویس دهی به حداکثر رساندن آپ تایم طراحی شده است. آن را با ویندوز کامپوننت ها اجازه میدهد به روز شده (و یا "وصله") در حالی که آنها هنوز در استفاده توسط یک پروسه در حال اجرا کار می کند. Hotpatch را فعال کنید بسته های بروز رسانی از طریق همان روش ها به عنوان بسته های بروز رسانی سنتی نصب و راه اندازی مجدد سیستم را آغاز کند.
سرویس پک 2
سرویس پک 2 برای ویندوز ویستا در آوریل 28 ، 2009 به تولید منتشر شد و در تاریخ 26 مه 2009 به مرکز دانلود مایکروسافت و به روز رسانی ویندوز منتشر شد. [90] علاوه بر این به یک تعداد از امنیت و رفع دیگر ، تعدادی از ویژگی های جدید اضافه شده است. ویندوز ویستا سرویس پک 2 است که ساخت 6002.18005.090410-1830 : با این حال ، این کار را کرد اینترنت اکسپلورر 8 را شامل نمی شود.
جستجوی ویندوز 4.0 (در حال حاضر برای سیستم های SP1 در دسترس به عنوان یک بروز رسانی مستقل)
ورژن Feature Pack برای بی سیم می افزاید : پشتیبانی برای بلوتوث 2.1
ورژن Feature Pack ویندوز برای ذخیره سازی به شما این امکان را می دهد ضبط داده ها بر روی رسانه های Blu - ray را
ویندوز وصل کنید (WCN) برای ساده پیکربندی و Wi - Fi
پشتیبانی بهبود یافته برای از سرگیری با فعال پشتیبانی از Wi - Fi و اتصالات
سیستم فایل exFAT را قادر می سازد به حمایت از مقایسه های محلی UTC تنظیم شده اند ، که اجازه می دهد تا هماهنگ سازی فایل صحیح را در سراسر مناطق هم
پشتیبانی از کارت های هوشمند ICCD / CCID
پشتیبانی از طریق 64 بیتی CPU های
باعث بهبود عملکرد های صوتی و تصویری برای جریان بالا تعریف محتوا
بهبود ویندوز Media Center (WMC) در حفاظت از محتوا برای تلویزیون
فراهم می کند خط مشی مدیریت بهبود قدرت است که تا 10 درصد کارآمد تر نسبت به اصلی در روشن [مورد نیاز] برخی از تنظیمات ، [نیازمند منبع]
ویندوز ویستا و ویندوز سرور 2008 به اشتراک گذاشتن یک تک سرویس بسته های باینری ، منعکس کننده این واقعیت است که پایگاه کد خود را با انتشار سرور 2008 ملحق شدند. [91] سرویس پک 2 به معنی بروز رسانی تجمعی که سرویس پک 1 برای اولین بار باید نصب نیست.
بستر های نرم افزاری به روز رسانی
بستر های نرم افزاری مورد نیاز به روز رسانی برای ویندوز ویستا در تاریخ 27 اکتبر ، 2009 از زندان آزاد شد. که شامل اجزای اصلی سیستم عامل جدید که با ویندوز 7 ، و همچنین به روز رسانی کتابخانه های زمان اجرا حمل است. از آن نیاز به سرویس پک 2 ویندوز ویستا و یا ویندوز سرور 2008 است و در به روز رسانی ویندوز به عنوان یک دانلود توصیه ذکر شده است.
بروز رسانی بستر های نرم افزاری اجازه می دهد تا توسعه دهندگان نرم افزار برای هدف قرار دادن هر دو ویندوز ویستا و ویندوز 7. از اجزای زیر تشکیل شده شده :
ویندوز کارت زمان اجرا : Direct2D ، DirectWrite ، Direct3D به 11 ، DXGI 1.1 و WARP ؛
به روز رسانی به ویندوز کامپوننت تصویربرداری.
به روز رسانی ها به XPS چاپ API API سند ، XPS و XPS خدمات ور ر دن ؛
ویندوز اتوماسیون API (به روز رسانی به MSAA و اتوماسیون UI) ، (همچنین در دسترس بر روی ویندوز XP)
ویندوز بستر های نرم افزاری مورد نیاز دستگاه ها قابل حمل (می افزاید : حمایت بیش از بلوتوث و خدمات دستگاه MTP برای MTP)
ویندوز روبان API ؛
انیمیشن کتابخانه مدیر.
برخی از به روز رسانی نیز به عنوان نسخه های جداگانه ای برای هر دو ویندوز XP و ویندوز ویستا در دسترس خواهد بود :
چارچوب مدیریت ویندوز : Windows PowerShell با 2.0 ، ویندوز مدیریت از راه دور 2.0 ، BITS 4.0
7.0 اتصال از راه دور دسکتاپ (RDP7) مشتری
اگرچه گسترده ، به روز رسانی بستر های نرم افزاری مورد نیاز ویندوز ویستا به سطح از ویژگی و عملکرد ارائه شده توسط ویندوز 7 به ارمغان بیاورد نه. به عنوان مثال ، حتی اگر Direct3D به 11 زمان اجرا قادر خواهد بود به D3D9 کلاس سخت افزار و درایور WDDM با استفاده از "سطح از ویژگی های" برای اولین بار در Direct3D به 10.1 معرفی اجرا ، مدیر پنجره دسکتاپ نشده به روز شده برای استفاده از 10.1 Direct3D به.
مایکروسافت همچنین بستر های نرم افزاری مورد نیاز و مکمل های غذایی به روز رسانی برای ویندوز ویستا و ویندوز سرور 2008 (KB2117917) که به ارمغان می آورد و رفع DirectWrite Direct2D بسیاری از ویندوز 7 SP1 به SP2 ویندوز ویستا با بستر های نرم افزاری مورد نیاز به روز رسانی نصب شده را منتشر کرده است. یکی دیگر از بروز رسانی ، KB2505189 رفع یکی دیگر از اشکال DirectWrite بر روی ویستا SP2 با بستر های نرم افزاری مورد نیاز به روز رسانی.
ترجمه شده از سایت ویکی پدیا دانشنامه آزاد
نوع مطلب : کامپیوتر، 
برچسب ها :
درباره وبلاگ


توجه برای دانلود برنامه ها از برنامه download manger و یا orbit استفاده کنید در غیر اینصورت دانلود نمی شوند با تشکر از بازدید شما

مدیر وبلاگ : ابراهیم اسماعیلی
نظرسنجی
نظر واقعی شما در مورد این وبلاگ چیست؟
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
 
 
 
google-site-verification: googleb07a47c85816842b.html
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic