همه چیز
 
 
چهارشنبه 21 دی 1390 :: نویسنده : ابراهیم اسماعیلی
برای خواندن مقاله روی ادامه مطلب کلیک نمایید با تشکر

mivrosoft windows 7

اولین ویژگی که برای بسیاری از کاربران بسیار مهم می باشد معماری زیر بنایی ویندوز 7 می باشد که دیگر مانند ویستا مجبور به جستجو جهت درایور های مخصوص و مشکلات عدم نصب نرم افزار ها و ... وجود نخواهند داشت و به گفته مایکروسافت این مشکلات در این نسخه از ویندوز حل شده است! در این نسخه از ویندوز شرکت مایکروسافت با تحلیل هایی که از کاربران خود به عمل آورد سعی نمود ویندوز7 را بهینه نماید که این بهینه سازی در محیط کاربری و سایر قسمت های واین نسخه از ویندوز ارائه شده است.

تغییرات عمده نسخه RC1 7100 در قیاس با نسخه Beta 7000:
- تغییرات در نرم افزار های کاربردی همچنین وجود نسخه نهایی اینترنت اکسپلورر 8 و Windows Media Player 12.0 و DirectX 11.0
- نسخه نهایی جدید نرم افزار Paint
- سرعت بالاتر ویندوز،منوی استارت و ...
- تغییرات اساسی در بخش جستجو و به حد کمال رسیدن Search در ویندوز 7
- پایداری بیشتر ویندوز و سرعت بیشتر نصب آن
- زیباتر شدن ظاهری در برخی جهات و تغییر ظاهر کنترل پنل
- حذف اتوران برای Drive های غیر نوری همچون Flash Disk ها برای مقابله با نفوذ ویروس و کرم
- ,ویژگی های جدید در بخش شبکه و Network
- Help کامل و بی نقص برای آشنایی با ویژگی های جدید
- نصب زیبا و آسان به صورت Bootable در نسخه RC1
- و ...
ویژگی های مطرح جدید ویندوز 7 در یک نگاه:
- ویژگی های ظاهری جدید همچون Windows Aero به مراتب پیشرفته تر و زیباتر، ویژگی Desktop Slide Show
- Windows Explorer بسیار تواناتر با قابلیت های آرشیو مجازی و جستجوی باز و ...
- Taskbar بسیار پویا با قابلیت های منحصر به فرد جدید که از حالت یک نوار ساده خارج شده است و عمده ترین تغییر خود را از ویندوز 95 تا ویستا در ویندوز 7 کرده است
- بهره مندی از Windows Media Player 12 ، Internet Explorer 8 و Direct X 11 .0
- ویژگی های متعدد مدیریتی پنجره ها و کلید های میانبر متعدد و جدید برای ویندوز 7
- ویژگی های متعدد مالتی مدیا و سینمای خانگی به همراه پشتیبانی سیستم عامل از اکثر فرمتهای رایج صوتی و تصویری و حتی High Definition
- سرعت بالای Boot سیستم و بالا آمدن سریع آن در قیاس با ویندوز ویستا
- بهبود چشمگیر ویندوز در زمینه Touch Input و همچنین Speech Recognition
- پشتیبانی عالی از CPU های چند هسته ای و حتی پشتیبانی همزمان از دو کارت گرافیک از دو کمپانی مختلف روی یک سیستم
- نسخه جدید و تغییر یافته تمامی نرم افزارهای درونی ویندوز از جمله Paint و Wordpad و ...
- آیتم های متعددی افزوده شده به Control Panel ویندوز از جمله ClearType Text Tuner, Display Color Calibration Wizard, Gadgets, Infrared, Recovery, Troubleshooting, Workspaces Center, Location and Other Sensors, Credential Manager, Biometric Devices, System Icons, Windows Action Center
- و...
ویژگی های جدید Windows Seven Ultimate RC1 Build 7100:
بالا رفتن سرعت و کیفیت در کنار پائین آمدن استفاده سیستم عامل از منابع سیستمی:
ویندوز هفت، بدون شک بسیار کمتر از ویستا از منابع سیستمی همچون CPU و RAM استفاده می کند و بخش زیادی از قدرت آنها را در اختیار نرم افزارهای دیگر قرار می دهد.
همانگونه که قبلاً هم وعده داده شده بود، مایکروسافت تمام تلاش خود را بکار گرفته است تا زمانهای پرت سیستم عامل (مانند زمان لود شدن، زمان خاموش شدن، زمان برگشت از Standby و…) را کاهش دهد. بهبود یافتن این زمانها در نسخه بتایی که به تازگی عرضه شده است، به روشنی مشهود می باشد.
استفاده مطلوبتر از باتری:
با توجه به توسعه یافتن تعداد کاربران کامپیوترهای همراه، سیستم عاملها باید توجه بیشتری به استفاده از باطریها داشته باشند. ویندوز ۷ نیز نسبت به سیستم عاملهای قبلی مایکروسافت دارای ویژگیهای برتری در این زمینه است. که از آن جمله می توان به کم نور شدن صفحه مانیتور در زمانهای بیکاری اشاره نمود.
بهینه شدن نوار Taskbar:
نسخه جدید نوار Taskbar ویندوز کاملاً با آنچه که پیش از این دیدید متفاوت است. در نوار جدید، هر برنامه با یک آیکن نمایش داده می شود و تمام پنجره های برنامه مذکور بر روی همان آیکن تجمیع می شوند، بطوری که با قرار دادن نشانگر ماوس روی آیکن مربوطه نسخه thumbnail هر پنجره قابل مشاهده خواهد بود.
حتی شما می توانید برخی از برنامه های پر کاربرد را در این نوار Pin کنید تا دسترسی سریعتری به آنها داشته باشید (نسخه پیش رفته QuickLunch).
البته ویژگی Thumbnail با محصولات مایکروسافت فعلآً سازگارتر است. مثلاً با نگه داشتن ماوس روی آیکن IE همه Tabهای باز هم به نمایش در می آیند. این در صورتی است که در مورد Firefox فقط پنجره ها نمایش داده می شوند و Tabهای داخلی دیده نمی شوند!
نامرئی کردن پنجره ها:
ویژگی Show Desktop از گزینه های گاهاً پر کاربرد و به درد بخوری است. این ویژگی نیز در ویندوز ۷ دستخوش بهبود گردیده. با نگه داشتن نشانگر ماوس روی آیکن Show Desktop که حالا در انتهای سمت راست نوار Taskbar و بعد از ساعت قرار گرفته است، همه پنجره های باز حالت نامرئی پیدا می کنند و کاربر قادر خواهد بود تا صفحه میزکار را ببیند. البته همچنان با کلیک کردن روی این آیکن، پنجره ها به حالت Minimize در می آیند.
بهبود یافتن مدیریت شبکه:
بنا به تجریه دریافته ام که سرعتِ یافتن و رد و بدل کردن اطلاعات در شبکه (حداقل در مورد شبکه Workgroup - Lan و Wireless با Access Point) نسبت به Windows XP بسیار بسیار و نسبت به Windows Vista کمی بهبود یافته است!
در مورد اتصالات VPN، نوع IKEv2 نیز به انواع PPTP، L2TP و SSTP اضافه شده که متاسفانه فعلآً به دلیل عدم سازگاری با سرور موجود در ISP موفق به تجربه آن نشده ام.
همچنین Connect کردن انواع اتصالات در Windows 7 نسبت به Vista کم دردسرتر شده است و Wizard بی موردی که ایجاد شده بود، حذف گردید!
Share کردن منابع در Windows 7 نیز نسبت به Vista راحتتر شده است و کاربران عمومی می توانند تنظیمات حرفه ای تری را با کمک Wizard موجود اعمال نمایند.
توسعه یافتن مدیریت Deviceها:
علاوه بر اینکه ویندوز۷ از Bluetooth بصورت پیشفرض پشتیبانی می کند، صفحه Devices and Printers آن نیز تغییرات زیادی داشته است که همه آنها در جهت راحتتر کردن کارها صورت گرفته اند.
Paint و WordPad جدید:
برنامه های ساده Paint و WordPadی که در تمام نسخه های سیستم عامل Windows موجود هستند، این بار با شکل و شمایل جدیدی ظاهر می شوند:
سازگاری با نرم افزارها و سخت افزارها:
من براحتی توانستم تمام درایورهای ویندوز ویستا را روی نسخه بتای ویندوز ۷ برای سخت افزارهایم بکار ببرم. در مورد نرم افزارها هم مشکل خاصی نبود جز اینکه Kaspersky 7 روی ویندوز ۷ با نرم افزار BW Meter مشکل داشت و با نصب این دو، هنگام لود شدن سیستم هنگ می کرد! به همین دلیل مجبور شدم از آنتی ویروس Mcafee Enterprise 8.7 استفاده کنم.نرم افزار حسابدار کامپیوتر هم در هنگام اجرا پیغام خطاهای متعددی می داد! و هر کاری کردم مشکلاتش برطرف نشد.نرم افزار Acrobat Professional 8 ME با اینکه درست اجرا می شود و خوب هم کار می کند، ولی پس از نصب خبری از پرینتر مجازی Adobe PDF نبود! لذا من مجبورم ابتدا فایلها را با پرینتر Microsoft XPS Document Writer به فایل XPS تبدیل کنم و سپس از بخش Create PDF from File در نرم افزار Acrobat Pro آنرا به PDF تبدیل نمایم!
آنچه که در بالا آمد، تنها گوشه ای از ظواهر نسخه بتای سیستم عامل جدید مایکروسافت مشهور به Windows 7 بود که در نخستین نگاه به چشم می آیند! مسلماً در آینده شاهد تغییرات چشمگیرتری در این سیستم عامل خواهیم بود تا آن زمان من نیز مشتاقانه منتظر نسخه های بعدی این سیستم عامل قدرتمند خواهم نشست تا از آنچه که Microsoft به ارمغان می آورد لذت ببرم!

چند نکته در مورد ویندوز ۷:
نیازهای کم:
یکی از نکات برجسته ویندوز ۷ پشتیبانی از پیکربندی سیستم های ضعیف است. این امر در ویستا به خوبی محقق نشده است؛اگر چه هنوز حداقل های سخت افزاری برای ویندوز ۷ توسط مایکروسافت ارائه نشده است ولی این چنین به نظر میرسید که این سیستم عامل با حداقل ۵۱۲ مگابایت رم و ۱ گیگاهرتز پردازده و ۸ گیگابایت فضای هارد قابل اجرا شدن است که در مقایسه با ویستا تغییرات بسیار چمشگیری داشته است. نکته دیگری که ویندوز ۷ را نسبت به ویستا متمایز میکند حجم ویندوز پس از نصب است که به ۶ گیگابایت رسیده و نسبت به ویستا (حدود ۱۱ گیگابایت) تقریبا نصف شده است.از نکات جالبی که میتوان در مورد ویندوز ۷ به آن اشاره کرد این است که این سیستم عامل بر روی پردازنده های ATOM شرکت Intel نیز کار میکند؛ نمونه آن یکی از مدل های ACER Aspire One با ۱۲ گیگابایت هارد SSD و پردازنده ATOM N270 است.لازم به ذکر است که مایکروسافت سازگاری کامل ویندوز ۷ با هاردهای حالت جامد (SSD) را تائید کرده است.
میزکار جذاب:
از زمان انتشار ویندوز ۱.۰۱ تا کنون با عرضه ویندوزهای جدیدتر میزکار کاربر (Desktop) دچار تغییرات عمده نمی شد بیشتر تغییرات بر روی قالب ها و نوع رنگ بندی محیط بوده است تا اضافه شدن امکانات جدید. با ارائه ویندوز ویستا میزکار کاربر دچار تحولاتی شد که محیط را از آن حالت ساده و بی روح خارج میکرد؛ مثلا اضافه شدن ساید بار کاربر این امکان را پیدا میکرد که بتواند ابزار مورد نیازش را در میزکار خود قرار دهد؛ این در حالی بود که بازهم کمبودهایی احساس میشد. با ارائه نسخه های پیش بتای ویندوز ۷ مشخص شد است که مایکروسافت این بار میخواهد تحولاتی چشمگیر را در زمینه ارتباط با کاربر ایجاد کند که یکی از آنها تحول در میزکار است؛ البته این را هم نباید نادیده گرفت که این امکانات جدید گاها از سایر سیستم عامل ها اعمم از مکینتاش و لینوکس و … الهام گرفته شده است.
هسته جدید:
در مورد معماری داخلی (هسته) ویندوز ۷ اینچنین میتوان عنوان کرد که این معماری دومین ویرایش (بازنویسی شده) از هسته ویندوز ویستا است اما ویندوز ویستا نیست! . ارتقای هسته های ویندوز تا قبل از ارائه ویندوز ویستا آنقدر چشم گیر نبوده و دچار تحولاتی نمی شده است که بتوان از آن به عنوان یک حرکت بزرگ از آن یاد کرد. اما با ورود ویندوز ویستا تغییرات بسیاری صورت گرفت که ویندوز ۷ میخواهد آن را کامل کننده و در این حال مشکلات آن را نیز بکاهد که این تغییرات در نسخه های بتای آن به وضوح مشاهده میشود.
هوشمندی در شناسایی:
بر اساس گزارش مایکروسافت، ویندوز ویستا بیش از ۸۰.۰۰۰ درایور سخت افزاری را پشتیبانی میکند که این پشتیبانی در ویندوز ۷ به بیشترین میزان خود میرسد. نکته جالبی که در زمینه شناسایی سخت افزارها توسط ویندوز ۷ میتوان گفت این است که این ویندوز از موتور جدیدی برای یافتن و به روز کردن سخت افزارهای سیستم استفاده میکند. این درحالی است کهاین موتور به طور میانگین بین ۵۰ تا ۹۵ درصد درایورهای سیستم را به صورت خودکار نصب و راه اندازی میکند.
قلب تپنده فریم ورک ۴.۰:
در نسخه نهایی ویندوز ۷ آخرین ویرایش Framework یعنی ویرایش ۴.۰ وجود خواهد داشت. بیشترین مجموعه که در این رابط رشد کرده است WPF است که عملا به مهمترین عامل برنامه نویسی تبدیل شده است. WPF همان کدنویسی نرم افزار است که کدهای آن شبیه کدهای XML است؛ بزرگترین حسن این رابط برنامه نویسی دینامیکی بودن کد است که میتواند در لحظه تغییر کند.البته زبان برنامه نویسی F# نیز رسما وارد گود میشود و فقط ۴ زبان برنامه در این رابط باقی میمانند، این زبان عبارتند از F# , C# 4.0 , VB 10 و C++ 10 که هرکدام دستخوش تحولاتی بزرگ شده اند
مهمترین دغدغه کاربران ویندوز این است: ارتقاء بدهیم یا خیر.

با نگاه به کامپیوتر هایمان، چه ویندوز ایکس پی پیر اما سریع را داشته باشید، یا ویستای زیبا و کند، این‌که ارتقاء بدهیم یا نه، قطعا ساعتی از وقت ما را به‌خود اختصاص خواهد داد.
نسخه‌های پیش از عرضه ویندوز7 تاکنون تاثیر مناسبی روی مخاطب گذاشته‌اند، بازدهی، پایداری و قابلیت استفاده در ویندوز هفت بسیار بهتر شده است. تطابق سخت‌افزاری، بزرگترین مشکلی که ویندوز ویستا با مشتریان داشت، برداشته شده است. ویندوز7 کوچک‌تر و سبک‌تر از ویندوز ویستا است. Windows 7 بهتر و موثرتر می‌تواند از منابع‌سیستمی و حافظه‌ها استفاده کند و ظاهر آن آنقدر جذاب است که هواداران ویندوز شرمنده هواداران مک نشوند.
بدون شک ویندوز 7 قوی‌ترین سیستم عامل مایکروسافت در سال‌های اخیر است و باز هم بدون شک بالاخره ما به‌سراغ آن خواهیم رفت.
کاربران XP احتمالا بخواهند که این بار را بپرند، دلایل زیادی برای اینکار وجود دارد. سیستم‌های قدیمی‌تر مثل ویستا سخت‌افزار را خجالت‌زده نمی کنند و اکس‌پی از ظاهری پیر رنج می برد و قابلیت‌های امنیتی بسیار پایینی دارد و به‌سرعت پشتیبانی مایکروسافت را هم از دست خواهد داد. مایکروسافت با فروش آن دیگر پول زیادی به‌دست نمی آورد و دیگر نباید به سراغ ایکس پی رفت، حالا هر چقدر هم که ویندوز ایکس‌پی ویندوز خوبی باشد، نمی‌توان از یک کمپانی چند صد میلیارد دلاری انتظار داشت که تا ابد یک سیستم خوب را بفروشد و به سود کمتر از ایده‌آل قانع شود. دوران اکس‌پی سرآمده است.
شرکت‌های تجاری که به ویندوز 7 اریجینال نیاز دارند نیز از طرف دیگر، باید فکر هزینه گزاف و پیچیده ویندوز در شبکه‌های پیچ‌درپیچ سازمانی‌شان را بکنند.
برخلاف برنامه‌های کاربردی، سیستم‌های عامل جدید به‌ندرت به‌سراغ عملکرد بهتر می‌روند. سازمان‌ها هم به‌دنبال این هستند که هزینه‌های اضافه را کم کنند و اگر بخواهند پروژه‌ای تعریف کنند که سیستم‌عامل جدیدتری داشته باشند و در مقابل، هیچ عملکرد بهتری نصیب‌شان نشود، کدام مدیرعاملی پای برگه تایید را امضا خواهد کرد؟
اگر شما سیستمی دارید که با ویندوز ویستا کار می‌کند، هیچ دلیل فنی، منطقی، احساسی و ... وجود ندارد که نخواهید به ویندوز 7 بروید. خاموش کردن User Account Control در ویندوز 7، بسیار بهتر و ساده‌تر است. برنامه‌هایی که درست رفتار نمی‌کنند، هنگ نمی‌کنند، روی کار شما برای دیگر برنامه‌ها تاثیر نمی‌گذاشند و حتما تعجب خواهید کرد که دستگاه‌هایی که در ویستا کار نمی‌کردند، در ویندوز 7 پشتیبانی شده‌اند. برنامه‌هایی که با فرمت ویندوز ایکس پی 32 بیتی نوشته شده‌اند، می‌توانند بدون هیچ مشکلی کار کنند، در صورتی که برنامه‌هایی که نیاز به دسترسی مدیریت دارند، در حالت حفاظت شده و مجازی ویندوز ایکس پی اجرا می‌شوند، فکر همه جای این کار شده است.
بزرگترین دغدغه ارتقا از ویندوز ویستا به هفت، شاید برای کاربران خارج از کشور، مساله هزینه 150 دلاری آن باشد، ولی برای ما که احتمالا به‌زودی (با کمال تاسف) به‌مبلغ 2000 تومان می‌شود، خرید، حتی این مشکل هم برای به‌روز بودن وجود ندارد. از طرف دیگر، ضعف‌های ویستا و کندی‌های گاه و بیگاه آن، حتی از ویروس‌ها و جاسوس‌افزارها هم بدتر است.
تقریبا تمام اهالی فن معتقدند که ویستا بدترین سیستم‌عاملی است که تاکنون تولید شده است.
شاید بهترین گزینه در حال حاضر برای کاربران ویندوز ایکس پی، که کامپیوترهایی قدیمی دارند و دست کم یک هارد 500 گیگابایتی و 2 گیگابایت رم روی آن نصب کنند. قیمت هارد و رم تا به‌حال اینقدر ارزان نبوده و بهترین فرصت برای اینکار همین الان است. بعد از اینکار، تنها کافی است یک ویندوز 7 کنار ایکس پی خود نصب کنید و به‌مرور برنامه‌ها و پرونده‌ها را به آن منتقل کنید تا 22 اکتبر از راه برسد. حتی اگر زمانی خواستید بازی کنید که ویندوز ایکس پی گزینه مناسب‌تری در اختیارتان قرار می‌داد، سری هم به آن ویندوز می‌زنید.

نکاتی دیگر در مورد ویندوز 7
ممكن است بسیاری از دوستان و خوانندگان این مطلب، داغ دیده ویندوز ویستا باشند. ویستا با آن همه عظمت، رنگ و لعاب و هیاهو به بازارهای جهانی وارد شد و در مدت كوتاهی همه دلبری‌هایش تبدیل به دلفریبی شد. قصد ندارم بگویم مایكروسافت معایب ویستا را پشت رنگ و لعاب آن پنهان كرده است، تمام ضعف‌های ویستا كاریست ناخواسته و پیدایش آنها از روی عمد نبوده اما در واقع ویستا بزودی كنار گذاشته خواهد شد و بسیاری از كاربران آن باید چشم انتظار سیستم‌عامل دیگری باشند.
اولین سیستم‌عامل ویندوز مایكروسافت ویندوز 95 بود و سپس ویندوز 98 و ME و ویندوز NT و مدتی ویندوز 2000 و XP و همفتمین سیستم‌عامل آن، اكنون ویندوز 7 است.


لابد سئوال می‌كنید كه ویندوز ویستا چرا در این بین نیست. من تصور می‌كنم مایكروسافت برای اینكه در كارنامه سیستم‌عامل‌های خود از ویستا نامی برده نشود و كارنامه خود را خراب نكند، آن را در بین آنها جای نداده تا تصویری از ویستا در میان سیستم‌عامل‌ها باقی نماند، از این رو نام ویستا از بین رفته است. اكنون زمان آن فرا رسیده تا بگوییم نسخه كامل ویندوز 7، فرزند خلف مایكروسافت بزودی به بازارهای جهانی خواهد آمد و دلگیری كاربران از ویندوز ویستا را خواهد شست. با توجه به انتشار مقالات مختلف از ویژگی‌های ویندوز 7 از نكات تكراری و مختصر صرف‌نظر و یا آنها را به صورت كامل‌تری توضیح خواهم داد.

ویندوز 7 را به چند دلیل می‌توانید جایگزین ویستا كنید:
1- UAC مهربان‌تر شده است

UAC یا همان User Account Control یكی از تكنیك‌های جدید مایكروسافت است و قرار بود امنیت ویندوز ویستا را بیشتر از دیگر ویندوزها تضمین كند، اما وجود آن كاربران را آزار می‌داد. سئوال‌های پی در پی قبل از اجرا شدن هر برنامه برای كاربران خوشایند نبود اما ویندوز 7 نیز بدون این تكنیك ساخته نشده بلكه در آن بهینه‌سازی صورت گرفته است به طوری كه رفتارهای كاربر كه باعث ایجاد تغییر در سیستم می‌شود را UAC اجازه ادامه كار خواهد داد و تنها زمانی كه برنامه‌ای بدون درخواست كاربر سعی بر ایجاد تغییر در سیستم را داشته باشد از كاربر برای تایید آن سئوال خواهد شد.

2- همزیستی كامل با كارت‌های گرافیكی
ویندوز XP با اكثر كارت‌های گرافیكی سازگاری داشت. رایانه شخصی من دارای 3 كارت گرافیك است: NVidia و ATI و Matrox، ویندوز XP به راحتی می‌توانست تصویر desktop را بكشد و در سه مانیتور به راحتی برایم نمایش دهد. زمانی كه ویندوز را به ویستا تغییر دادم متوجه شدم كه دیگر نمی‌توانم از چند مانیتور استفاده كنم. زمانی كه مشكل را با مایكروسافت درمیان گذاشتم آنها به من پیشنهاد دادند برای استفاده از این قابلیت ویندوز باید هر سه كارت گرافیك را از یك مدل و مارك انتخاب كنم و از قابلیت گذشته ویندوز XP دیگر خبری نبود. اما ویندوز 7 مشكل ویندوز ویستا را ندارد و امكان كشیدن تصویر توسط سه كارت گرافیك ناهماهنگ و با مارك‌های مختلف را به ویندوز مایكروسافت برگردانده، قابلیتی كه در ویندوز XP وجود داشت و در ویندوز ویستا وجود نداشت.

3- ابزارهای بی مصرف
ویندوز ویستا دارای ابزارهای جانبی فراوانی بود. از آن جمله برنامه تماس‌ها، برنامه اصلاح تصاویر و برنامه تقویم روزانه و ابزارهای دیگر از این قبیل، این موضوع برای سازندگان این برنامه‌ها خوشایند نبود و ویستا آنها را به رایگان در اختیار كاربران قرار می‌داد. البته آنها برنامه‌های كاربردی كامل و كافی نبودند و توام با مشكل مواجه بودند. ویندوز 7 اینگونه ابزارهای اضافی را ندارد و آنها را به صورت رایگان در سایت خود قرار داده تا كاربران آنها را دانلود و نصب كنند، با این حركت مایكروسافت به كاربرانش حق انتخاب داده كه از برنامه‌های ارائه شده این شركت استفاده كننده یا مانند ویندوز XP از برنامه‌های دیگر شركت‌های نرم‌افزاری

4- بهینه‌سازی مدت زمان بارگذاری
دیگر ویژگی ویندوز 7 نسبت به ویندوز ویستا مدت زمان بارگذاری آن است. معمولا كاربران خانگی در انتهای روز سیستم خود را خاموش می‌كنند و روز بعد برای شروع كار سیستم را روشن می‌كنند. مدت زمان به دلیل طولانی بودن مدت زمان انتظار برای بارگذاری ویندوز ویستا این مسئله برای كاربران ویستا آزار دهنده شده است، از این رو سخنگوی مایكروسافت، به هدف این شركت، یعنی پایین بردن مدت زمان بارگذاری ویندوز 7 نسبت به ویندوز ویستا در سخنان خود اشاره كرده است. وی گفته است در حال حاضر ویندوز 7 بتا در مدت زمان 15 ثانیه بارگذاری می‌شود اما ویندوز ویستا مدت زمان دو برابر را برای بارگذاری طی می‌كند، همچنین این سخنگو افزوده است كه هدف اصلی آنها نگه داشتن ویندوز 7 نسخه اصلی در مدت زمان نسخه بتا است و در صورت تغییر احتمالی در آن به هر حال ویندوز 7 از ویندوز ویستا سریع‌تر بارگذاری خواهد شد.


5- كنترل پیغام‌های ویندوز
در ویندوز XP و ویستا شما قادر بودید پیغام‌هایی كه به صورت بالن در system try ظاهر می‌شد را غیرفعال كنید در حالی كه بسیاری از اینگونه پیغام‌ها بسیار حساس بودند و كاربر از آنها غافل می‌شد. در ویندوز 7 این اشتباه برطرف شده، به طوری كه به كاربر اجازه داده می‌شود كه چه نوع پیامی و از كدام نرم‌افزار غیرفعال یا فعال شود. به تصویر 1 توجه كنید:

6- بهینه‌سازی پنجره پیغام‌های امنیتی

در ویندوز ویستا چندین آیكن مربوط به پیغام‌های امنیتی داشتید كه از طریق System Try قابل مشاهده بودند و برای هر تنظیم و پیغام امنیتی می‌بایست یك پنجره جداگانه باز می‌شد و این برای كاربر خسته‌كننده بود اما در ویندوز 7 همانگونه كه در شكل 2 قابل مشاهده است برای تنظیمات دیواره آتش و ویندوز Defender و بروزرسانی ویندوز و سایر تنظیمات و موارد دیگر همگی در یك پنجره قابل مشاهده است. با كلیك كردن بر روی گزینه Open Action Center می‌توانید تنظیمات دلخواه و مطمئنی برای ویندوز خود انتخاب كنید مانند: فعال یا غیرفعال بودن بروزرسانی ویندوز، فعال یا غیرفعال بودن دیواره آتش و یا اینكه ضدویروس بر روی سیستم شما نصب شده است یا خیر و ...مطابق تصویر3

7- چیدمان پنجره‌ها در كنار هم
ممكن است زمانی لازم باشد كه پنجره‌های باز شده خود را در ویندوز در كنار هم قرار دهید. مثلا زمانی كه می‌خواهید 2 فایل متنی را با یكدیگر مقایسه كنید و یا زمانی كه برنامه‌ای در حال اجرا است و شما می‌خواهید به كار دیگری رسیدگی كنید و از برنامه در حال اجرا نیز غافل نشوید. در دیگر نسخه‌های ویندوز این عمل برای یك یا چند پنجره از دیگر پنجره‌ها باید به صورت دستی انجام می‌شد اما در ویندوز 7 به سادگی می‌توانید با درگ پنجره به هر گوشه از تصویر آن را در پیش روی خود ببینید و پنجره به صورت اتوماتیك تغییر اندازه می‌دهد با توجه به تصویر 4 متوجه این قابلیت خواهید شد.
8- دسترسی آسان‌تر به شبكه خانگی
برای كاربران خانگی بدون داشتن دانش فنی از شبكه عملیات ایجاد شبكه محلی در ویندوز ویستا بین یك یا چند كامپیوتر كاری دشوار است. ویندوز 7 این مشكل را از پیش پای آنها برداشته است. آنها به راحتی می‌توانند با ساخت یك گروه محلی در بین كامپیوترها یكدیگر را به سادگی در شبكه محلی پیدا كنند و اطلاعات خود را به اشتراك بگذارند. حتی مدیاپلیر ویندوز 7 نیز می‌تواند با بهره‌گیری از شبكه به وجود آمده برای آلبوم‌های موسیقی به اشتراك گذاشته شده لیست بسازد و آنها را پخش كند. همچنین اتصال به شبكه بی‌سیم نیز تنها با كلیك بر روی آیكون وای‌- فای از system try و انتخاب شبكه از لیست ختم می‌شود، این كوتاه‌ترین راه ممكن اتصال به شبكه بی‌سیم به نظر می‌رسد تا باز كردن پنجره و ساخت connection بین شما و شبكه بی‌سیم در ویندوز ویستا!


9- معنی واقعی Taskbar
این بار ظاهر این قسمت در ویندوز دستخوش تغییرات اساسی شده است. به طور مثال در ویندوز و با كلیك برو روی آیكون مرورگر اینترنت در Taskbar قادر بودید صفحات باز را در یك لیست كوچك آنها را مشاهده كنید. در ویندوز 7 این لیست با سایز بزرگ‌تر و همراه با آیكون مربوط به آن صفحه آمده است. این تنها تغییر نیست، مثلا اگر در یكی از پنجره‌ها فیلمی در حال پخش شدن است در این لیست نیز فیلم را در حالت نمایش به شما نشان می‌دهد و یا زمانی كه شما روی آیكون مرورگر اینترنت در Taskbar كلیك راست را می‌زنید می‌توانید تاریخچه‌ای از سایت‌های مرور شده را نیز مشاهده كنید، با توجه به تصویر 5 این گزینه قابل مشاهده است.


ترجمه شده از سایت مایکروسافتنوع مطلب : کامپیوتر، 
برچسب ها :
درباره وبلاگ


توجه برای دانلود برنامه ها از برنامه download manger و یا orbit استفاده کنید در غیر اینصورت دانلود نمی شوند با تشکر از بازدید شما

مدیر وبلاگ : ابراهیم اسماعیلی
نظرسنجی
نظر واقعی شما در مورد این وبلاگ چیست؟
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
 
 
 
google-site-verification: googleb07a47c85816842b.html
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic